| alexandru1201 a întrebat:

O cura de slabire eficienta va rog funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VictorPetrescu a răspuns:

Testata, slabit 12 kg in 1 luna.
Nu mananci DELOC:
- paine, cartofi, orez, orice e dulce (cu zahar sau natural, NICI FRUCTE)
- nu mananci deloc LACTATE
- mananci obligatoriu dimineata proteine: carne, oua + salata
- in rest mananci carne, salata, oua, fasole verde, fasole uscata, linte, spanac, peste, etc.
- nu e nici o limita cat timp nu pui gura pe paine, cartofi, orez, lactate, fructe, orice chestii dulci

Dieta asta se tine saptamanal 6 zile.
In ziua a 7-a faci excese cu toata mancarea la care ai ravnit in cele 6 zile.
Repeti ciclul saptamanal.

Foarte important:
INAINTE DE FIECARE masa faci miscare minim 3 minute.
Chiar daca esti la serviciu, te duci in baie si faci niste genoflexiuni.
Miscare: genoflexiuni, flotari. Nu e vorba de slabit din miscare ci e vorba de unde directionezi substantele nutritive.
Daca ai muschii tonifiati inainte de masa substantele se duc spre muschi si nu prin alte parti.

Cauta cartea
"4 hour body" pentru detalii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VictorPetrescu):

De ce ai vrea sa slabesti 12 kg intr-o luna? E extrem de nesanatos, trebuie sa fi putin cretin sa vrei asa ceva

| VictorPetrescu a răspuns (pentru Cosmin86):

"Eficienta" are multe intelesuri.
Si verbul a fi e greu de conjugat.
happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru VictorPetrescu):

Daca aveai un minim de inteligenta ai fi observat ca astea sunt greseli "typo" care apar din cauza ca scriu repede.

Dar ce sa-i ceri cuiva care a slabit 12 kg intr-o luna, mai citeste si tu cateva carti despre nutritie si sanatate, in loc sa iei dieta X de pe net ca un lenes

5 răspunsuri:
| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Iti trebuie o cura de detoxifiere in primul rand si dupa urmezi un program de slabit natural! Da-mi add la lazarescu_constantin pentru mai multe informatii! O zi buna!

| IonutzFreakz a răspuns:

Gaura in lingura! Am glumit. Uite o reteta care pe mine m-a ajutat de am slabit 15 kg in 2 luni: Dimineata pe la ora 9 o cana de apa nu foarte rece, potrivita, pe care o bei cu inghitituri mici si rare. Astepti 15 min dupa care poti sa mananci cereale INTEGRALE, nu cu ciocolata. Pe la ora 14, poti sa mananci carne fiarta( Piept de pui, pulpa...) Si nu ar strica si niste legume. Dar tot asa inainte de masa o cana cu apa. ATENTIE! Sa nu bei apa in timp ce mananci, ca nu face bine la digestie. Bei apa la 15 min dupa mancare. Si seara poti sa mananci fructe, iti recomand lebenita sau kiwi. Inca niste reguli: nu mananci paine DELOC! Intre mese nu mananci absolut nimic, si sport bineinteles. BAFTA! happy