| Alice_2134 a întrebat:

Stiti vreo cura de slabire eficienta? am 13 ani si 40 kghappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anduta160 a răspuns:

Depinde si ce inaltime ai, si la 13 ani nu este bine sa urmezi o cura de slabit ar fi mult mai indicat sa nu mai mananci prajit si dulciuri iar seara sa alergi.:*

20 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Draga mea, fiica mea are 11 ani si 42 de kg si arata foarte bine. Cam cate kg crezi tu ca ar trebui sa ai?

Apache
| Apache a răspuns:

Esti mai mult decat bine! de ce sa slabesti? pana pe la vreo 15 ani, indiferent cate cure o sa faci, o sa arati putin grasa, mai ales la solduri, fiindca te dezvolti!, dupa 15 ani nu ar mai trebui sa ai probleme!

| shtephie a răspuns:

Ai o greutate normala pentru varsta ta ...aq sigur conteaza si inaltimea, dar esti fbn asa cum esti, nu mai trebuie sa slabesti happy

| Gigiku a răspuns:

Greutatea nu ar trebui sa fie o problema pentru tine la varsta asta. Incearca sa te axezi pe sport. Un regim nu ar fi sanatos pentru tine. Ti-ai distruge sistemul imunitar.

Răspuns utilizator avertizat
| Zara_8585 a răspuns:

Da esti o.ca. :S
Dar daca vrei sa slabesti alearga mult happy in fiecare dimi eu fac jogging pana la izvor(stau in calea 13 septembrie)...si dupa dau ocolul izvorului si e o.ca... ma mentin

| alexa_4370 a răspuns:

Nu esti deloc slaba. Eu am 14 ani si 49 kg.

| Morenastyle a răspuns:

Ai 40 kg si vrei cura? Eu am 12 ani si 47 de kg si arat bine.Parerea mea e ca nu ai nevoie de nici o cura mai ales la varsta asta.

| Noir a răspuns:

Este o greutate foarte buna pentru.cati ani aiwinkingwinkingwinkingNU ai nevoie sa slabestilaughing

| Noir a răspuns:

Este o greutate foarte buna pentru.cati ani aiwinkingnu ai nevoie sa slabestihee hee

| LenaCresida a răspuns:

Eu zic ca esti slaba! Eu am 11 ani, 40 de kg si 1.53. eu zic ca esti bine :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg...eu am 1.63 si 53 de kg.dar am 21 de ani.
esti extrem de slaba defapt.nu incerca sa fii model.vei arata groaznic

| Alice_2134 explică:

Am 1 m 63

| fetitzadulke26 a răspuns:

Wai de capu meu, dar esti slaba de te bate vantu la 13 ani, cat de slaba vrei sa fii? Dooamne ce copii...

| Antonik a răspuns:

Esti perfecta. nu trebuie sa slabesti. la 12 ani trebuie sa ai 38 de kg si la 13 ani 42. esti chiar foarte bine. Stai linistita. Tu trebuie daca doresti sa iti tonifici musculatura doar sa alergi si sa ai o alimentatie sanatoasa. Succeswinking :*:*

Răspuns utilizator avertizat
| teo97 a răspuns:

Eu am 13 ani 1, 60 si 47 de kg.nu cred ca ai nevoie sa fii mai slaba.cat ai in inaltime?

| oOo VeVeRiTzA oOo a răspuns:

Eu alerg seara ca de dimi nu prea ma trezesac :D si sar si coarda ca am citit ca este buna pentru slabit. http://www.timpultau.ro/......ticol.html

| oOo VeVeRiTzA oOo a răspuns:

Eu alerg seara ca de dimi nu prea ma trezesac :D si sar si coarda ca am citit ca este buna pentru slabit . http://www.timpultau.ro/......ticol.html

| Evelinne97 a răspuns:

Nu ai nevoie deloc sa slabesti eu am 13 ani, 51 de kg sh 1. 63 inaltinea tongue