| anonim_4396 a întrebat:

sunt CRISTINA si nu stiu de ce nu imi vine menstruatia. In luna noiembrie mi-a venit normal dar in decembrie nu am nici un simptom, nici durere de sani, care la mine incepea cu 2 saptamana inainte, si nici o alta senzatie.Mentionez ca nu sunt insarcinata.Va multumesc si va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Decembrie e abia la inceput. Pe ce data trebuia sa iti vina menstruatia? Sau in ce zi din noiembrie a venit anterioara menstruatie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă nu eşti însărcinată, putem lua în calcul o dereglare hormonală, o răceală, un chist ovarian, etc.
Un ecograf abdominalo-pelvian, dozările hormonale (endocrinologie) pot da un răspuns în situaţia dată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a intarziat si 3 luni. Daca nu ai avut relatii sexuale recente e doar o inttarziere minora.

| BlackButterfly a răspuns:

Nu este nimic grav...multora nu le vin 3 luni de zile...