| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt dana vreau sieu sa stiu daca sunt insarcinata.
nu mi-a venit menstruatia, ultima luna a fost pe 4 octombrie am dureri de sini foarte mari, ma doare capul mi-am facut test dar a esit negativ.
sunt casatorita de 2 ani si imi doresc sa am un copil. As dori un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte important cand ti-ai facut testul: daca l-ai facut dupa data de 10 noiembrie, atunci cel mai probabil nu esti insarcinata.
Sincer, ai mai degraba semne de hiperprolactinemie decat de sarcina, dar nu pot fi sigura. Repeta testul de sarcina maine din urina de dimineata si apoi, tot maine, du-te la ginecolog, mai ales daca rezultatul este negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un ecograf abdominalo-pelvian te poate lămurii dacă este vorba de o sarcină sau nu.
Pa, pa.

| niko_6514 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un control