| Cirstea_Roxana_1995 a întrebat:

am o prietena care i-a venit menstruatia in luna iulie si in a ceea luna a avut si relati intime, dar i-a venit menstruatia iar urmatoarea luna nu i-a mai venit adica in agust si sect si acum suntem in oct ce poate fi? si a facut un test si a iesit negativ, Ce poate fi? Are dureri de burta sini o dor, dar si inainte sa ii vina menstruatia o dureau sani foarte rau.

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-am EXPLICAT la întrebările anterioare ce şi cum :
http://www.tpu.ro/......rmatoarea/

Vezi detalii şi la următoarele întrebări pe care le-ai pus & la care ţi-am răspuns...

DEGEABA stai şi pui întrebări pe TPU, având în vedere că majoritatea userilor sunt nişte COPILAŞI de 10-17 anişori mai exact 79, 7 % au sub 18 anişori - http://www.tpu.ro/......ad-aceasi/ ) : prietena ta TREBUIE să meargă la GINECOLOG!

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

S-ar pute sa fie o sarcina ascunsa. Adica sa-i vina ciclu si atunci cand este insarcinata.

| Cirstea_Roxana_1995 explică (pentru Emilian65):

Da,dar ar fi avut greturi ceva ea nu are nici-o simtoma se simte bine si doar o dor sanii asa o dureau pe ea si inainte sa ii vina menstruatia eu cred ca poate fii vorba si de o raceala putternica ca are dureri pe jos.

| Emilian65 a răspuns:

Sa dea dumnezeu sa fie ca tine.

| Felys a răspuns:

Se intampla uneori sa vina ciclul peste sarcina, cat priveste testul de sarcina nu intotdeuna da rezultatul real, mi se pare ca a trecut mult prea mult si deja daca exista o sarcina este prea avansata sa se mai poata face ceva, persoana respectiva trebuia sa mearga si la un control ginecologic pentru ca nu poti sta linistita in asemena situatie

| Cirstea_Roxana_1995 explică (pentru Felys):

Da,dar ar fi avut greturi ceva ea nu are nici-o simtoma se simte bine si doar o dor sanii asa o dureau pe ea si inainte sa ii vina menstruatia eu cred ca poate fii vorba si de o raceala putternica ca are dureri pe jos.

| Felys a răspuns (pentru Cirstea_Roxana_1995):

Cine spune ca este obligatoriu ca o gravida sa aiba greturi,eu cand am facut copilul nu am avut absolut nici un simptom, am muncit pana la o saptamana inainte de a naste, si nici macar nu prea se vedea sarcina desi nu am ascuns-o, pur si simplu anatomia corpului meu a fost de asa natura ca nu s-a cunoscut burta, deci e foarte posibil sa fie o sarcina mare si sa fie prea tarziu pentru a face intrerupere

| Ginandros a răspuns:

Cel mai bun lucru este un consult ginecologic, pentru a depista o eventuala sarcina sau alta cauza a amenoreei.