| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte curioasa: este posibil ca cineva, care a intrat in coma alcoolica, sa isi revina singur, fara spitalizare? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florin6326 a răspuns:

Are mari sanse sa-si revina singur,dar, la fel de bine, are sanse sa moara(nu glumesc).

4 răspunsuri:
| jadir a răspuns:

Da am cunoscut cateva persoane happy

Răspuns utilizator avertizat
| toxik a răspuns:

Hmm eu am baut 2 sticle de coniac thinking intr-o jumatate de ora.am ametit, am cazut nu`mi simteam mainile si picioarele, si nu prea mai stiam de mine.adika gandeam, imi dadeam seam cat de cat ce se intampla in juru`l meu dar foarte putin.am cazut in pat si am adormit pentru cateva minute cu fata in perina laughing.am simtit cum mi s`a luat respiratia de tot m-am intors repede cu fata in sus si simteam cum vad intr-un colt o lumina puternica.p.s aveam ochii deschisi

nu stiu daca am fost in coma alcoolica dar a doua zi mi-a fost foarte rau si pana la urma mi-am revenit confused

| AlcoholicKid69 a răspuns (pentru toxik):

Sa ghicesc. esti de la tara