| Daiana90 a întrebat:

sunt foarte ingrijorata din cauza durerilor de cap.am 17 ani si am dureri frecvente,uneori ma doare capul zile la rand, deja nu mai suport.acum un an mi-am facut RMN si nu a iesit nimic, am fost la medici si mi-am facut toate analizele si nu s-a gasit nimic.eu nu mai suport asa, zilnic pastile de cap.acum de ceva timp am sesizat ca obosesc la vorbire.simt o presiune ciudata la cap, imi simt si capul greu si cand vorbesc mult ametesc si parca ma strange capul.sunt foarte speriata si nici nu mai suport situatia, ma simt oribil.sunt si obosita mereu si fara vlaga sau chef de viata. oare ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand ai astfel de dureri, verifica-ti si tensiunea.

| Danysan a răspuns:

Daca ai facut control e Bine.Ia in considerare si probleme ale coloanei.Practic impulsurile nervoase nu ajung la Creier.Sunt niste ciocuri care apasa pe nervi. Sacade nivelu de oxigenare si simturile tactile.Ai capu greu, senzatia de ameteala.Se recoamanda practici de intindere ale discurilor vertebrale facute de medici terapeuti.O raceala puternica netratata.Prezenta unei Sinuzite lombara. Trebuie sa iei in considerare toate aspectele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma durea capul si aveam aceleasi simptome ca ale tale. Doctorul mi-a spus ca am sinuzita si mi-a dat niste pastile. Le luam dar nu prea isi faceau efectul. Cam 2 saptamani nu m-am ridicat din pat din cauza durerii. Dupa am inceput sa ma tratez cu ''leacuri babesti'' sa zic asa. Am fiert cam 10 pliculete de ceai de musetel in apa intr-o oala cu capacul pus si o lasam cam 10-15 minute sa fiarba. Apoi imi puneam un prosop sau ce vrei tu in cap sa creezi ca un fel de paravan si stai cu capul deasupra vasului cu apa fiarta si stateam cam 10 minute. Aburii aceia de la apa cu musetel mi-au facut foarte bine. Am facut asta zilnic timp de o saptamana (poti sa faci si de 2 ori pe zi ) si ca prin minune nu ma mai durut capul. Am mers la un control si mi-a spus ca infectia inca mai exista dar foarte putin.
Acest tratament este doar in cazul sinuzitei. happy Nu cred ca merge si in cazul altei boli. happy

| Florenta16 a răspuns:

Si eu trec prin asta, ma doare capul insa de fiecare data cand il ating sau ma apas pe frunte. E posibil sa avem amandoua sinuzita, sau sa fii stat in vreun curent si sa nu se fii tratat cum trebuie acum, sau vreo reactie adversa de la alte pastile inghitite de tine pana acum. Continua sa te duci la un doctor specializat in asta, si eventual chiar si la neurolog. Mai fa si acum un RMN, dar nu cred ca e o problema asa grava. Sa nu fie cumva si de la menstruatie, dar nu se stie niciodata. Sa te faci cat mai repede bine! Insanatosire grabnica!

| Zerathull a răspuns:

S-ar putea sa ai spondiloza cervical sau nevralgie de trigemen, un apropiat are acealeasi simptome ca si tine.

| Jokerh6662 a răspuns:

Du-te la doctor, iti va da un tratament si il vei urma happy

| Daiana90 explică (pentru Jokerh6662):

Tocmai ce am spus ca am fost la medici, mi-am facut teste si nimeni nu mi-a gasit nimic

| thegame12 a răspuns:

Poate fi din cauza deshidratarii, bea multa apa(minim 3 litri pe zi)

| ionutadr97 a răspuns:

Poate fi de la ochi am auzit si eu cazuri de astea s-ar putea sa trebuiasca sa porti ochelari fa un control la ochi