| SilviaRadu a întrebat:

Sunt mica, am 13 ani si fumez de 2 ani. Pai faza e ca inainte, cam acum 1 luna, fumam 2 pachete pe zi. Acum fumez doar 4 tigari pe zi. Problema e ca astazi am fumat dunhill rosu (voiam sa incerc cv nou) si am fumat 2 tigari dunhill rosu si am vomitat.Acum mi.e tare rau si nu ma pot ridica din pat ca vomit rau. Intrebari: Ce au avut aceste tigari? Vara mea mi-a spus ca probabil sa fii avut droguri bagate. Ce sa fac acum ca sa nu.mi mai fie rau, deja au trecut 5 ore si nu.mi revin?! Dau funda! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| DavidTTwowTT a răspuns:

Sunt niste, asa-zise, manevre, se ia tutunul` din tigarea respectiva, se freaca intr-o punga in care a fost praf si se face un cui din tutunul` ala. Manevrele astea sunt foarte tari. Sistemul tau respirator, ficatul, creierul, sistemul vascular, aproape tot este afectat de faptul ca fumezi. Mai ales 2 pachete pe zi. Nu poti sa faci nimic altceva decat sa mergi la doctor, daca as putea le-as zice eu parintilor tai. Te omori singura, nu stiu cat sa fii de prost sa fumezi la 13 ani. Nici nu stii cata ura am in acest moment pe sistemul care te-a impins pe tine si pe multi altii la chestii d`astea.winking Mult noroc.

| deadlykiss a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Sistem? Ce zici de efectul de turma? Astia fumeaza pentru ca fumeaza si prietenii lor, ca sunt "cool". Nu le pune nimeni tigara in gura. Mai lasati "sistemul".

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru deadlykiss):

Bad girl... bad, bad girl. Ti-ai invatat lectia la scoala nu? Efectul de turma din ce a luat nastere? Sau tu crezi ca ma refer la sistemul financiar, politic? Nu draga, desii si ala este controlat, nu ma refer la el, ma refer la sistemul masonic, un grup de oameni, o asa zisa elita. Care crezi ca-i efectul drogatilor, curvelor si idiotilor care apar pe post, la radio, pe net, care ne sunt pusi in fata si pe care trebuie sa-i urmam? E o chestie mult mai ampla in spatele sistemului pe care tu-l vezi si la care, din pacat, n-am facut referire. Ai un grad de indoctrinare cumult peste nivelul tau de intelegere. Nu ai niciun nivel de referinta, deci nu cred ca e cazul sa ma apuc sa debitez teorii ale conspiratiei intr-o discutie cu tine, discutie ce nu va duce nicaieri, pentru ca eu nu cred in educatie ci in revelatie. Mult norocwinking.

| deadlykiss a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Pffff. Daca nu vrei sa fii expus la asa ceva nu te expune. Stinge TV-ul, arunca-l pe geam. Ia o carte buna si citeste, stai in preajma oamenilor de calitate. Nu te poate indoctrina nimeni daca ai un caracter puternic. Imi place ca ma judeci ca fara macar sa fii schimbat doua vorbe cu mine. Esti tare, serios. Nu spun ca nu exista conspiratii si asa mai departe, pentru ca cineva tot ne controleaza, dar asta nu inseamna ca fiecare poate fi controlat. Serios nu cred ca e cazul sa ne intindem la discutii, esti prea "tare"winking

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru deadlykiss):

Nici nu stii cate se pot dezvolta de la o propozitie aruncata aiurea, cum ai facut tu. Daca ai fi crezut in conspiratiile astea nu m-ai mai fi acuzat pe mine ca dau vina "aiurea" pe un sistem care n-are nicio vinawinking. Cat despre carti. Mda, ce carti? laughing Baltagul? (Poate stii despre ce vorbesc, daca tot crezi ca esti cum esti.) Sa arunc TV-ul? Sa nu ma expun sistemului? Singuru` lucru prin care poti sa faci asta e sa fii singur pe munte, si asta pana nu te arde HHARP-u` laughing si experimentele americane. E imposibil sa fugi cum e imposibil sa schimbi ceva.winking Nu cred ca ar trebui sa fii asa revoltata pe mine din moment ce si tu "stii" sau crezi ca stii despre acest sistem. Crede-ma ca si eu sunt extrem de inversunat pe copiii astia care se cred cool, cand ei de fapt habar n-au ce li se pregateste. Totousi, daca-mi perimiti intrebarea, cati ani ai?batting eyelashes