| mihaela8005 a întrebat:

Sunt putin ingrijorata. Luna asta mi.a venit menstruatia fix cand trebuia sa vina adica pe 9 august doar ca a venit fara obisnuitele dureri de sani, de burta, pur si simplu a venit si mi.a curs doar 2 zile si nu mai curge deloc, avand in vedere ca mie imi curge cate 6-7 zile. De protejat m.am protejat cu prezervativ de fiecare data, s-a mai rupt de vreo 2 ori dar ne.am dat seama in secunda 2 si nu eram in perioada fertila. Mentionez ca luna trecuta am fost la mare si m.am bagat in apa cand eram la menstruatie si apa era destul de rece, oare asta sa fie problema? Sunt foarte speriata pentru ca am tot citit pe google ca e un semn al sarcinii si nu.mi doresc un copil momentan.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Buna! Faptul ca te-au durut de obicei sanii sau ai dureri la menstruatie nu inseamna ca se va repeta asta de fiecare data. Depinde happy
Ma indoiesc ca ai fi insarcinata, insa pentru. linistea ta, poti face un test de sarcina. Onedia One costa doar 3 lei la farmacia Belladona si e super ok. Daca ai fi insarcinata, ti-ar iesi sigur pe test. La fel, cantitatea de sange pierduta la menstruatie poate diferi de la o luna la alta. In plus, poate e doar o "pauza" scurta de cateva ore sau o zi si apoi iti va curge sange din nou pana se incheie menstruatia. Mie mi se intampla sa imi vina uneori in cantitati normale in primele doua zile, apoi in a treia zi sa nu imi mai curga aproape deloc si culmea, in a patra zi cand incep si eu sa ma bucur ca vai, imi trece mai repede, ma trezesc ca incepe sa imi curga la fel de mult ca in primele doua zile si ma tine pana in ziua 5.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeahtml a răspuns:

Nu mai citi atata pe net, te stresezi mult și asta poate fi o cauza: stresul. Părerea mea este că ai răcit la ovare și ovulația din luna respectiva nu a avut loc cum trebuie, iar la menstruație probabil nu a mai avut ce sa se elimine. Fii foarte atenta și ai mai multa grija de tine! Daca incep sa îți apară orice fel de durere adresează-te unui medic. Sper sa fi ok! Te pup