| claudiaata a întrebat:

ta rebuie sa plec in Italia la mama mea si avand in vedere aceasta schimbare, mi-e frica sa nu iau in kilograme, mama spune ca ma voi ingrasa in mod sigur, eu cand aud ma ingrozesc sad si mi-e frica, mai ales ca eu am avut mai demult aceasta problema si acum sunt multumita ca am mai dat jos din kg. Si i-am zis ca voi fi atenta ce o sa mananc si cat, dar ea tot ma contrazice ca si ea a facut la fel si tot s-a ingrasat foarte tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare organism reactioneaza diferit la stres si schimbari majore. atat timp cat ai grija ce mananci si faci miscare in mod regulat nu ai ce sa patesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, daca mananci moderat o sa fie ok, daca o sa faci multa miscare ( de oricare fel, fie mers pe jos, fie ciclism, orice ) o sa fie si mai bine.

| AlexRv a răspuns:

Bună claudiaata!

Cel ma probabil mama ta se referea la faptul că vei da de ''dulciuri'' dacă îmi permiți să zic asa. Multe persoane ce merg în străinătate dau de o oarecare viată mai bună, profită de mâncare și se îngrașă.

Tot ce trebuie să faci este să mănânci la fel ca și în țară.

O zi faină și calătorie plăcută!