| Mikybyby a întrebat:

Buna! Știe cineva in cât timp dispar simptomele/infectia cu candida după tratamentul cu canesten gyn 3?
Și este ok contactul sexual protejat după 3 zile de la terminarea tratamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca candida nu a disparut dupa tratament inseamna ca esti inca infectata si trebuie sa repeti inca odata tratamnetul, fara sa ai sex deloc in perioada de tratament.
Evident barbatul trebuie sa faca tratament obligatoriu, concomitent cu tine, ca sa nu te reinfectezi de la el.

| SanduDediu74 a răspuns:

Este no-no square November asa ca iti recomand ca dupa terminarea actului sexual protejat sa te ungi cu o crema speciala facuta din sare, oloi, undelemn dulce facut acasa!