| PaulChamp56 a întrebat:

Buna TPU acum 2 zile mai exact seara am mancat foarte putin si multe dulciuri ieri dimineata ma durea stomacul de foame... si dupa ce am mancat m-a luat o durere foarte mare...
Am fost la farmacie mi-a dat niste pastile. dar fara nici un folos
Nici pana acum nu mi-a trecut si cam ce ar trebui sa manac sau sa beau?
Daca ma fac sa vomit singur e bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madyna22 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi la un doctor deoarece el stie mai bine.Si in niciun caz sa nu te faci sa vomiti deoarece vomitand elimini din sucul gastric iar acesta(sucul gastric)este foarte important pentru stomac.El contribuie la digestia alimentelor din stomac, in special a acelora care contin proteine: carne, lapte, oua.Insanatosire grabnica...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai gastrita.Mergi la medic.

| Areea995 a răspuns:

Nu trebuie sa te faci sa vomiti. Daca nu prea ai mancat, ce ai putea elimina? Daca dureril continua, ar trebui sa mergi la doctor.

| Diotima a răspuns:

Nu te face sa vomiti! Eu zic sa mananci ceva foarte lejer, supa ceva ca sa obisnuiesti stomacul ( daca ai zis ca nu ai mancat de ceva vreme) iar apoi sa nu neglijezi alimentatia! Toate cele bune!