| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Acum aproximativ o luna am avut un scaun cu sange, si aveam diaree, cu scaune de 3 ori pe zi, aproximativ. Am stat asa cam doua saptamani, dupa care m-am decis sa merg la spital. Acolo, cand am fost intrebat, am spus ca sangele a fost de culoare inchisa, insa nu stiam ce culoare avusese.
Mi-au spus ca am gastrita duodenala acuta, si ca se rezolva cu medicamentele prescrise de ei.
Mama mi-a spus apoi, ca ea vazuse, si ca sangele era rosu deschis si amestecat cu mucus.
Am tulburari stomacale, simt ca am stomacul intotdeauna gol, balonare, discomfort in partea stanga in spate. Ma simt des foarte slabit dupa scaun, ma iau ameteli, si sunt foarte slab. Mentionez ca mai mult am slabit in ultimul timp.
Eu ma gandesc sa nu fie cancer colorectal. Ma puteti ajuta cu ceva, va rog? Ce imi recomandati? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lex79 a răspuns:

Repede CANCER!
probabil ai o dereglare la colon. poate fi un colon iritabil, poate e boala crohn, poate... poate... sunt mai multe explicatii. pentru a descoperi ce ai trebuie mers la specialist si facute analize (eventual daca considera ca e cazul sa faci si o colonoscopie).iar tratament si regimul alimentar pe care ti-l recomanda trebuie sa-l urmezi cu strictete!

fa din nou un control cat mai curand.

| racaru1987 a răspuns:

Chiar acuma de curand am citit un articol si daca ti-a curs sange si mucus s-ar putea sa ai fisuri anale care se trateza dar daca te duci la timp.

ai fost constipat

| racaru1987 a răspuns (pentru racaru1987):

A si daca e asta vezi ca trebuie sa consumi multe fructe si o sa lti mai zica si doctorul ca nu trebuie sa te mai constipi ca de la constipatie se lntampla

bine si de la alte ''treburi'' dar banuiesc ca nu e cazu la tine

| Anonim1005 a răspuns:

Eu zic să te duci din nou la medic și să răspunzi sincer și foarte atent de data asta.