| TrendyHedgehog a întrebat:

Acum o luna am jucat un meci de volei si din neatentie o amica mi-a aruncat mingea prea tare iar eu nu am prins-o cum trebuie si mi-am dat degetul mic peste cap.Am crezut ca o sa imi treaca, la inceput era umflat, mi-am dat si cu un unguent si pana la urma umflatura a disparut.Partea urata e ca inca ma doare daca il ating sau il misc.Si mi se pare ca osul e putin dizlocat, in comparatie cu celalalt deget acesta e mai "gros" la incheietura sau nu stiu cum sa ii zic.Stiti ce are si cum pot rezolva problema? Multumesc mult si sper ca ati inteles ce am scris eu aici big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FaraSperantaSEN a răspuns:

Ba omule relocheazati osul, nu o sa ti se vindece prea devreme si daca se vindeca cu osul dislocat asa iti ramane si nu o sa-l mai poti misca,,, daca nu stii pe cineva care stie sa il relocheze mergii la medic... logic ca e umflat ca nu sta cum trebuiehappy
Relocheaza`ti osul si iti trece pariez ca asta e

1 răspuns:
| JustDeea a răspuns:

O sa-ti treaca am patit si eu happy acceasi problema happy Bft!