| fghfd a întrebat:

acum un an aveam o capusa pe mine si a fost cam greu sa o dau jos si ciudat e ca apoi am ramas cu un punctulet rosu foarte mic pe piele in locul in care am avut capusa, si acum il mai am dar nu mi-s-a intamplat nimic de atunci doar il am si atat, imi puteti spune ce e va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A rămas o parte din capul căpușei și, desigur, ceva bacterii.
Dacă n-a trecut după un an, ar cam fi timpul să-ți faci analiza pentru boala Lyme.
Posibil să nu ai boala, dar, dacă o ai, ai nevoie de antibiotice.
Cu boala Lyme nu e de jucat.

| tal4556 a răspuns:

E locul unde a intrat capusa, o sa dispara dupa cateva zile