| Ion_Cristian_1978 a întrebat:

Daca am omorat o capusa in piele si au ramas resturi din ea in piele si pielea este rosie in locul respectiv, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Sa mergi la medic evident. altfel se infecteaza. banuiesc ca e in pielea ta

| Ion_Cristian_1978 explică (pentru jeek0):

Am fost la urgenta azi-noapte...merci mult...

9 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Nu ai omorat nici o capuse capul i-a ramas sub piele si te vei infecta daca nu o scoti la medic ea poate rezista acolo mult si bine chiar si intr-un pansament rezista ceva vreme daca o pui.trebuie sa mergi la urgenta sa o scoata la chirurgie si sa te curete, sau la spitalul de boli infecto-contagioase din localitatea ta.va trebui si un vaccin cat de repede si ceva antibiotic vreo saptamana sa iei.asa ca nu te mai juca cu capuse ca intotdeauna ramane capul sub piele daca nu stii sa o scoti corect.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://healthy.kudika.ro/......apusa.html
O zi frumoasa sa ai:)

| BiuL a răspuns:

Du-te la doctor sa iti scoate resturile ramase, capusele pot transmite o sumedenie de boli si nu iti doresti complicatii.

| OnuOnulică a răspuns:

Si pe mine m-a muscat o capusa sad dar am fost la medic.

| Maxim96 a răspuns:

Mergi la medic si-ti va spune ce sa faci

| CityOfSatan a răspuns:

Du-te la urgente la spital, acolo se vor ocupa de problema ta.

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

Du-te mă la medic!

| Sanda1234 a răspuns:

Ramii cal, anunta un medic si el va stii ce e de facut.