| dianainsta01 a întrebat:

Am 1.69 inaltime si 57 de kg. As vrea sa ajung pana pe la 50-52... Ce cura imi recomandati. Adică as vrea sa slăbesc cam intr-o luna, se poate? Chestia e ca nu am burta, doar picioare mai groase decat ar trebui

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sweete a răspuns:

Incearca rolele sau bicicleta.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Incearca sa papi un pic mai sanatos adica fructe si legume, mai exclude un pic mancarea de la fast-food!winking
Incearca sa mai elimini din grasimi, dulciuri si sare din alimentatie si bea multa apa.
Nu uita un lucru ce este in interior conteaza mai mult decat piciorusele tale.winking
Te pup, pa pa! :*

| Dlkee a răspuns:

Dieta Dukan in 3 zile slabesti cam 2-3 kg daca o ti corect pe etape. Pa pa.

| dianainsta01 explică (pentru Dlkee):

Nuuuuu, nain, nup, noooo! Dieta Dukan este foarte grea de tinut si daca nu ti toate etapele poti sa te imbolnavesti!

| Dlkee a răspuns (pentru dianainsta01):

Si ce nu poti so ti corect? Nu e grea deloc :p

| RockPassion94 a răspuns:

Hei! Recomandarea mea este sa asociezi alimentatia sanatoasa cu putina miscare.Ai putea incepe sa elimini din dieta alimentele procesate. Sfatul meu e sa citesti cat mai atenta etichetele produselor pe care le consumi, iar atunci cand gasesti E-uri, conservanti sau coloranti, evita-le! Consuma doar produse sanatoase, vei vedea ca vei incepe sa arati si sa te simti mult mai bine.Cat despre o posibila cura, nu cred ca e cazul.Manaca de toate, in cantitati moderate, insa ai grija la asocierea alimentelor.Nu combina carnea cu painea, iar fructele incearca sa le consumi la cel putin 2 ore dupa masa.Eu mananc din 4 in 4 ore, sau din 5 in 5 ore, depinde de programul pe care-l am in ziua respectiva si reusesc sa-mi dozez eficient energia.De retinut e si faptul ca ar trebui sa iei ultima masa din zi inainte cu cel putin 3 ore de a te culca.Crede-ma,singura modalitate de a slabi, de a-ti tonifia corpul si de a te simti bine si energica in acelasi timp e sa mananci sanatos si echilibrat.Ai putea incerca sa faci putin sport, exercitii simple, o data la cateva zile, in functie de cum simti tu ca e bine pentru tine happy

| Inure a răspuns:

Kangoo jump, iti lucrezi muschii picioarelor, dar si cei fesieri, dar nu cred ca poti chiar intr-o luna sa ajungi la greutatea ideala.

| Hopeeee a răspuns:

Buna. incearca sa faci cross sau probabil sa te dai cu bicicleta :* p.s oricum cred ca nu e o problema. esti frumoasa :*