| 666Belial666 a întrebat:

Am 10 ani si 6 luni si nu stiu cate kilograme ar trebui sa am. Apropo am 147 cm. Dau funda! Scuze categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CllaraCllary a răspuns:

147 de cm?!
Poate1, 47.
La 10 ani aveam vreo 30-35 kg si aratam bine, eram cam de inaltimea ta.
La 11 ani aveam 45 kg.
Si la 12(acum)50 kg.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La aceasta varsta nu cred ca este ceva STAS, dar aproximativ cam 37-40kg.

| mona a răspuns:

Ar trebui sa ai maxim 40 de kg

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 45 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 33 kg, funda?

| Yasmin875 a răspuns:

30-35.Doamne da pitic/pitica mai esti.Eu am 1.70 si 47 de kg.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Cam 30 de kg.

| kzd a răspuns:

| baiatucushaorma a răspuns:

37 kg

| AndradaAndradutza a răspuns:

Pai...dupa parerea mea ar trebui sa ai in jur de 34-36

| AndradaAndradutza a răspuns:

Pai...dupa parerea mea ar trebui sa ai in jur de 40