| alexarabu32 a întrebat:

Salut cate kilograme ar trebui sa am la 13 ani 7 luni si 1.70 metri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Radu1333 a răspuns:

Cam 68-71 da sa nu depasesti asta ii normai indiferent de varsta inaltimea conteaza dupa inaltime trebuie sa ai si kgai 1.70 media ta ii 68 -71 cu conditia sa o menti

| Rony23 a răspuns (pentru Radu1333):

71? habarnai ce vorbesti

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam 60 de kg

| DraGfirE a răspuns:

55 kilograme minim si normal 60 kg

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea IDEALĂ ar trebui să fie 63 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Între 50-60 kg, dar la vârsta ta mult mai puțin deoarece, oasele sunt mai ușoare! Nu sunt complet dezvoltate.

| Kamiichu a răspuns:

Vreo 60 de kg

| 01rukia01 a răspuns:

60-65
maxim 70

| alexmarton a răspuns:

Vreo 400 fara cap si coi

| maddymaddy a răspuns:

Buna cred ca la varsta ta ar trebui sa ai in jur de 50-55 kg...

| qPhoenixq a răspuns:

50 kg