| Alli23 a întrebat:

Am 13 ani. In urma cu o luna am fost diagnosticata cu distonie neurovegetativa iar medicul mi-a spus ca nu este nimic grav si sa nu imi fac griji. Insa mereu am palpitatii si simt ca ma sufoc. ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Gandeste-te ca boala o aveai dinainte, dar pana sa stii ca o ai nu te ingrijora si nu aveai aceste stari, desi aveai aceeasi boala.
E pe fond psihic, micuta fiind te ingrijorezi si stiind simptomele tinzi sa le replici.
Incearca sa-ti continui viata normal, mai ai mult de trait, n-o sa stai zeci de ani cu grija asta.
Numai bine

| Alli23 explică (pentru CataC):

Multumesc mult. Si bun sfat happy chiar asa am facut de cateva zile si ma simt mult mai bine.

| CataC a răspuns (pentru Alli23):

Pentru putin. Ai sa vezi ca la anul pe vremea asta o sa si uiti de probleme. Grija de tine!

| Alli23 explică (pentru CataC):

Multumesc! Numai bine happy

7 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Acestea au legatura mai degraba cu starile tale de anxietate decat cu o boala de ordin fizic...deci vorbim de o teama aproape permanenta si mai ales NEJUSTIFICATA! solutia este sa te relaxezi si nu mai fi pesimista!

| Alli23 explică (pentru michael5813):

Multumesc de raspuns! si aveti dreptate. dar pentru mine orice sfat conteazawinking. pentru ca intr-adevar, atunci cand ma gandesc la asta, atunci mi se pare ca am palpitatii. cand nu ma gandesc, nu am nimic.
Multumesc mult!

| michael5813 a răspuns (pentru Alli23):

Ma bucur ca am putut sa te ajut! daca sfatul a fost de ajutor, atuci urmeaza-l si o sa fie totul ok! iti doresc un an nou fericit alaturi de cei dragi!

| Alli23 explică (pentru michael5813):

Multumesc asemenea