| deeadede99 a întrebat:

am auzit ca, cafeaua verde te ajuta la scabit. O pot folosi si daca am 16 ani, am vazut pe sit-uri numai persoane mai matura si nu stiu daca sa o folosesc si eu, daca este buna.
Va rog raspundeti cat mai repede happy Funda bineinteles

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Ideea e sa mananci cat vrei tu, dar sa manaci ceva gen salata, nu te saturi cum trebuie de la mancarea respectiva, de aceea poti manca si de 100 ori pe zi, ideea e sa manaci salate, ai spus ca "nu prea" mananci la fastfood, pai depinde de organism, unii se ingrasa si de la apa, pai poate pentru tine e suficient cat mananci, renunta si la dulciuri si fa sport mult

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Nu iti recomand asa ceva, sunt unii care ar face orice ca sa slabeasca, rapid si fara efort, eu iti recomand sa lasi shaworma, sa mananci sanatos si sa faci mult sport happy

| deeadede99 explică (pentru DjNick112):

Pai eu nu prea mananc fast food insa nu prea fac sport si mananc cam mult... am vrut sa incep o dieta dar nu am reusit deoarece dupa doua zile in caer nu am mancat mai nimic mi s-a facut rau. Sti cumva de unde pot lua o dieta care sa aiba si esfecte dar sa nu te nici infometeze?

| DjNick112 a răspuns (pentru deeadede99):

Ideea e sa mananci cat vrei tu, dar sa manaci ceva gen salata, nu te saturi cum trebuie de la mancarea respectiva, de aceea poti manca si de 100 ori pe zi, ideea e sa manaci salate, ai spus ca "nu prea" mananci la fastfood, pai depinde de organism, unii se ingrasa si de la apa, pai poate pentru tine e suficient cat mananci, renunta si la dulciuri si fa sport mult

| DanGaitan a răspuns:

Gaseste alta metoda de slabit. Munca fizica si intelectuala da roade. Si sculatul mai de dimineata.Cel mai bun sport pentru slabit este alergatul, joggingul, 20-30 min pe zi, eu am slabit cam 16 kg in 3-4 luni.