| dedecevrei a întrebat:

happy
Am auzit ca daca ai o nutritie sanatoasa si faci unele exercitii pentru ochi poti scapa de ochelari si poti vedea din nou clarbatting eyelashes
Asa ca vreau si eu o nutritie care sa ajute vederea si niste exercitii pentru ochi! happy
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Da este adevărat. Dar asta nu se întâmplă peswte noapte ci peste 1 an doi. Trebuie exericiții făcute zilnic. Nu știu însă și cât de adevârat este. Poate fi adevărat sau poate fi și fals. Dacă tu reușești să scapi de ochelari să-mi zici. Oricum este o vorbă - Se spune că ochii noștrii nu au nevoie de cârje pentru a vedea,, ochelari, lentile de contact" ci se pot vindeca dacă îi ajuți prin exerciții. În mod clar un medic oftalmolog nu este de acord cu asta, au și ei relații cu opticieni pentru a le face profit, sunt mână-n mână, sau cu anumite clinici de optică medicală. De ce ar fi e acord companiile de optică medicală să ajute pe cei cu probleme de vedere să vadă. Profitul ar dispărea, ar da faliment toate.
Legat de nutriție nu este una specifică. Trebuie să consumi alimente bazate pe vitamina C să le cauți, adică morcovi, legume și fructe.
Dacă vrei te ajut.