| AndreiPaul040300 a întrebat:

Am facut ieri jump-ul cu bicicleta mea si am simtit o durere la mana stanga. Acum ma doare foarte tare, pot sa misc degetele doar ca simt o durere cand o invart sau cand apas pe ea, Exista vreo sansa sa mi-o fi fisurat-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AnimeAnnDRa a răspuns:

Noi nu prea avem de unde sa stim.Mergi la doctor.

| R0co3 a răspuns:

Buna,

Da este o posibilitate, dar in acelasi timp s-ar putea sa ti-o fi scrantit-o ( incheietura ) Sau poate ti-ai rupt-o. Consulta un medic.

O zi buna,
Pa-pa

| Co5m1nI0nut a răspuns:

Mda... Am patit-o. E posibil sa iti fi rupt clavicula daca te doare cand o misti. Te doare in zona umarului?
Daca da... Frate nu mai sta pe TPU si fugi la doctor pana nu se deplaseaza prea mult. Ce are daca se deplaseaza prea mult? Ajungi in sala de operatie. Eu imediat ce mi-am rupt-o am ajuns la spital si mi-a zis ca este un caz usor si mi-a pus-o in ghips cu sustinere de trunchi. Ca sa nu o misc. Multa sanatate!

| AndreiPaul040300 explică (pentru Co5m1nI0nut):

N-are treaba claviculawinking, clavicula e ca unsa, ma doare incheieturabatting eyelashes.