| IanSomerhalder a întrebat:

am inceput sa tin o dieta azi e a treia zi,la inceput canatream 67 kg m-am cantarit de dimineata si aveam 66,pana duminica saptamana viitoare voi slabi pana la 61-62?Dieta mea e cam asa,dimineata ceai,un fruct apoi la pranz un ou fiert si un morcov si un fruct pe la 17-18,fac si sport,merg in fie care zi 20 min,si putin fitness o data la 2-3 zile ca am facut febra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai o dieta hipocalorica care iti va epuiza organismul in 2-3 saptamani.Risti sa-ti cada parul si sa-ti devina unghiile casante, sa ti se rarefieze oasele, sa faci o anemie feripriva si sa ai nevoie apoi chiar de transfuzii cu sange. Unde sunt proteinele( carnea), de unde iti iei Calciul( lactate, branzeturi)?

mira
| mira a răspuns:

Este o dieta de infometare dezaprobata de medici.

| unknownn a răspuns:

Nu creca ai slabit tu 1 kg ca n-ai cum sa-ti dai seama daca slabesti 1 kg, asta poate fi influentat de faptul ca ai mancat inainte sau nu ai mancat, de faptul ca ai haine mai usoare pe tine...
etc
Simpla iluzie.

Răspuns utilizator avertizat
| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Parerea mea e ca aceasta dieta e mult prea drastica. Organismul are nevoie de mult mai multe vitamine. Poti slabi si daca mananci, eviti doar mancarurile pline de grasimi. Nu e deloc sanatos sa slabesti asa dintr-o data, vei vedea in viitor consecintele. Incearca sa mananci echilibrat, sa duci un stil de viata sanatos, bineinteles sa faci sport si in timp o sa vezi ca iti vei modela corpul asa cum iti doresti. Dietele drastice nu sunt in niciun caz o solutie!

| sanyodude14 a răspuns:

Mananca mai mult la pranz. o sa te supra soliciti in felul asta. si mai mult sport nu numai 20 minute. 20 minute nu sunt de ajuns!
Fa sacrificii daca vrei corp frumos!