| Sexonfire a întrebat:

Am nevoie de ajutor...de ieri am ceva in coltul gurii...herpes cred. am fost la farmacie si mi s-a recomandat aciclovir. Ideaa e ca maine e revelionul si n-as vrea sa apar cu el. e incomod, se vede urat, si as vrea sa mi recomandati ceva, un remediu rapid macar sa nu mai fie atat de vizibil. Nu folosesc fond de ten, poate ca as apela la el, dar mi-e frica sa nu se mareasca, sa recidiveze. Va rog ajutati-mahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu cred ca ti-ar face rau daca te-ai da cu putin fond de ten.Eu asta as face in locul tau, alta solutie nu vad.

| nellyneliana a răspuns:

Buna! Sa stii ca nu prea ai ce sa ii faci ca sa treaca (trece cam in 2 saptamani chiar si cu acea crema). Poti sa il ascunzi cu plasturi dinaceia pentru herpess ( Compeed sau ceva de genul) si sa dai si cu putin fond de ten si ruj peste plasture.Succes! La multi ani!

| dyonline88 a răspuns:

Exact asta am patit si eu, dar de ieri folosesc si eu acciclovir nonstop si ziua si noaptea.si zoviraxul e bun.cred ca e mai bun.mie mi-a cam trecut. adica nu prea se mai vede.bafta.

| Sexonfire explică:

Nu prea am cum sa dau cu ruj...e langa gura.in colt.