| Anonimmmmmmmmm a întrebat:

am nevoie de voi urgent!saddeci ascultati-ma va rog si raspundeti cu seriozitate, sunt disperat! am 13 ani si nu stiu de ce mi-au aparut pe penis cateva punctulete rosii.e ca si cand mi s-ar fi luat pielea sau ceva de genu asta...(mentionez ca punctuletele rosii sunt pe capul penisului), va rog ajutati-ma! nu stiu ce sa fac!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emma112 a răspuns:

Mergi la medic, spune-le parintilor tai!
Aici, pe TPU, sunt doar pareri, nu o sa-ti zica nimeni exact ce ai.

8 răspunsuri:
| Nostradamuss a răspuns:

E un caz grav de PML ( prea multa laba)

| Vladuthz a răspuns:

Du-te prietenash la doctor, ca risti sa ramai fara mostenitori daca se agraveaza, pe cuvantul meu de onoare ca nu pot sa va inteleg mentalitatea: aveti o problema, si inloc sa va duceti la doctor, veniti cu intrebari pe internet, retardatilor...

| Azµre a răspuns:

O ciupercă, poți avea un început de candidoză, spune-le părinților și du-te la medic de urgență. Dacă nu măcar îți dai cu Clotrimazol cremă.

| Anonimmmmmmmmm explică (pentru Azµre):

Nu e ceva grav nu? sau ce e? deci sa le spun pariintilor?

| Oliiviiiia a răspuns (pentru Anonimmmmmmmmm):

Da spuneleehee hee,

| Azµre a răspuns (pentru Anonimmmmmmmmm):

Da e destul de grav spune parinților de urgență!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic de specialitate.Cu cit mai repede, cu atit mai bine, pentru tine.

| Ekcstsy a răspuns:

Cum zice si Azure e vba de candida sau nah cum a zis el candidoza. Nu e nimic grav cu o crema pentru asta trece happy. P.S. este catalogata ca o BTS, dar se poate lua si prin alte metode.