| Franziii a întrebat:

Am o alergie alimentara si iau un medicament pe nume "Prednison", nu am voie sa manc alimente cu sare... Am mancat piept de pui si legume fierte, fructe si nu mai stiu ce sa manc...ce idei imi dati? sad Sau cine o mai avut ce o mancat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Cred ca ar merge ou fiert moale (mai ales cand apar rosii de la tarani) si omleta cu ceva cascaval ras. Poti sa probezi un cascaval portionat in folie de la Kaufland - nume produs : Vian ( sortimentul Edam nu e maturat; mai e Vlaamer si unul afumat care cred ca nu e bun pentru tine)

| Filip23 a răspuns:

Poate niste paste cu ketchup, fidea cu lapte, budinci, cred ca poti sa te respecti cu cate un ecler (dar nu din alea cu frisca, sunt un rahat comercial). Ideea e ca fructele iti fac foame. Eu fac o alergie (forma usoara) de la ciocolata si de la branzeturi perisabile (branza de vaci). Dupa ce termini cu prednisonul, poti incerca o cura cu propolis glicolic, un Ca-Mg-Z, sau Ca D3)