| cristi2018 a întrebat:

Am o banuiala ca am anemie. Ce alimente si mancaruri sa consum pentru ca sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Disharmony a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de anemie și nu toate se tratează la fel. Fă-ți niște analize.

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

1.Asta nu merge pe banuiala. Poti sa ai tensiune mica sau mare si sa-ti scada si sa urce in timp foarte scurt.O cunostinta s-a dus la doctor crezand ca are anemie si a avut defact hipotensiune;
2. Daca chiar ai anemia asta nu poate fi tratata...pe romaneste ai prea putin sange in corp si facand miscari bruste (te ridic brusc de pe scaun sau te ridici brusc de pe pat dimineata) sangelui ii dureaza putin sa ajunga la acel loc de aceea apar ametelile.

| dudis32 a răspuns:

Eu auzisem ca sfecla roșie este foarte buna pentru anemie și cătină.