| Mirutzaaaa a întrebat:

am o intrebare...azi la scoala am avut dureri foarte mari de cap, iar acum (peste 6 ore) am inceput sa ma umflu foarte tare la fata si durerea nu mai este atat de mare si de curand port ochelari mai exact de 3 zile dar o zi nu i-am purtat la scoala, ma dureau ochii etc..ar putea fi de la asta? sau de la ce?straight face..sau ce este?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu te umfli de la purtarea ochelarilor. Nu te doar cumva vreun dinte? Si radiaza durerea si in restul capului? Oricum ia o aspirina sau paracetamol si sa speram ca pe maine vei fi ok. Durerea de cap poate proveni de la ochelari. Nu-ti curge nasul? Poate fi si o sinuzita. vezi daca nu mai ai si alte simptome.

3 răspunsuri:
| Mirutzaaaa explică:

Ps: Dau funda! raspunsului mai detaliatstraight face!

| Mirutzaaaa explică:

Multumesc BiuL, nu cred ca ar fi de la dinti etc..nu am asemenea probleme.dar mi s-au umflat amigdalele si am dureri de cap.

| BiuL a răspuns (pentru Mirutzaaaa):

Cu placere. atunci e amigdalita.