| taur77 a întrebat:

Am o intrebare importanta deci va rog sa imi raspundeti foarte serios. Daca ridic gantere de 5 kilograme dar nu le ridic de asupa capului am sa mai cresc in inaltime? Va rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Exact! Si baiatul meu isi doreste sa mai creasca in inaltime si cu toate acestea face exercitii cu gantere de 8 kg pentru deltoizi. Daca ai observat, si Jean Claude Van Damme si Arnold Schwarzenegger sunt niste tipi destul de inalti si cu muschi f. bine lucrati. Deci spor la exercitii!

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Nu are nicio legatura exercitiile cu gantere si cresterea in inaltime. Doar halterele sunt cele care afecteaza, pentru ca sunt greutati f. mari pe care implicit coloana trebuie sa le suporte.

| taur77 explică (pentru Corina):

Deci pot sa ridic gantere linistitbig grin nu?tongue

| Corina a răspuns (pentru taur77):

Exact! Si baiatul meu isi doreste sa mai creasca in inaltime si cu toate acestea face exercitii cu gantere de 8 kg pentru deltoizi. Daca ai observat, si Jean Claude Van Damme si Arnold Schwarzenegger sunt niste tipi destul de inalti si cu muschi f. bine lucrati. Deci spor la exercitii!

| taur77 explică:

HaHa...foarte amuzant straight face