| Girlgirl07 a întrebat:

Buna TPU.Am o maaaare problema.Sunt cam grasa pentru varsta mea si vreau sa slabesc cam 5-6 kg.As vrea niste diete sau niste videoclipe cu exercitii ....sau ceva de genu.Multumesc mult pentru ajutor!
PS: As vrea sa slabesc peste tot si la picioare si la coaste.In special la burta.
alt PS: dau fundita + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zumba e foarte distractiva si eficienta si daca vrei sa slabesti trebuie sa ai grija si la alimentatie ....nu zic sa ti o dieta anume dar sa renunti la unele alimente care ingrasa :)
Uite niste videoclipuri cu exercitii : http://www.youtube.com/watch?v=nzm3jO_yQno, http://www.youtube.com/watch?v=1G1AkJ-97ng, http://www.youtube.com/watch?v=schNu5ylfwc

| Girlgirl07 explică (pentru anonim_4396):

Mutumesc mult just0a0girl!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girlgirl07):

Nu ai de ce :*

3 răspunsuri:
| LifeIsOverrated a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca ''5-6 kg'' sunt cam multe asa ca nu ti-as recumanda sa tii diete minuni si alte rahaturi. Dieta ideala poti sa ti-o faci chiar tu. Eu am eliminat prajelile din alimentatie, aveam grija ce mancam seara (si nu mai mancam dupa 7- 7.30), beam apa multa ca am bicicleta medicinala acasa pe care o folosesc o ora pe zi, fructe, multa salata, iaurturi degresate, mancare gatita (piure, pilaf, peste FIERT, ai voie si putina carne, piept de pui si vita) fara fast food. Am redus si portiile de asemenea, si dulciurile. au disparut. In special aveam grija ce mancam seara (atunci se pun kg) si nu saream NICIODATA peste micul dejun. Sigur ai mai auzit lucrurile astea. Exercitii. poti face abdomene pentru burta, genoflexiuni, plimba-te vreo 3 ore sau alearga (recomandat) la inceput 15 minute dupa care cresti treptat. Nu uita ca daca te infometezi (valabil si daca mananci FOARTE putin) pui totul la loc daca/cand te lasi de dieta. Nu mai zic ca dai in alte chestii, ameteala tremurat sau mai stiu eu. Fara munca nu poti arata bine. happy Totusi, te intreb daca vrei sa imi raspunzi: Cate kilograme ai, inaltimea si varsta ta. big grin