| sftb a întrebat:

Buna TPU am o masea mi s-a umflat am luat ospamox de 1000 mg dupa ureche evident mi-a trecut acum dupa 2 saptamani iar mi s-a umflat dar mai tare iar am laut dar s-a umflat si mai rau exista ceva sa se dezumfle fara stomatolog nu scap dar macar pana ma duc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonima6789777 a răspuns:

Este vorba despre un abces. Nu este asa grav dar pana a merge la stomatolog sa-ti curate zona aceea infectata, incearca sa nu stai in curent si protejeazate de frig. Fa pe cat posibil incat nu atinge zona aceea cu mancare.
Sanatate!