| adrili10 a întrebat:

Buna TPU am o porblema cand stau intins in pat si ridic piciorul drept in sus si cand il la s in jos imi pocneste din sold.La fel si cand stau in picioare si ridic genunghiul imi pocneste tot din sold nu ma doare. Cateodata mai simt un junghi sau o apasare.Nu stiu de ce.Ati putea sa ma ajutati? ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aspicz27 a răspuns:

Stiu si eu cum e. De mult timp se intampla. Poate e din cauza ca nu faci prea multa miscare. Eu nu sunt o persoana prea activa.

| Camyyyyy a răspuns:

Daca nu te doare cand iti pocneste si esti adolescent atunci este normal pentru ca esti in crestere dupa ce vei creste nu vei mai avea nimic.

| adrili10 explică (pentru Camyyyyy):

Da sunt in crestere si mai demult am avut o operatie la ambele picioare de femur si acum imi pocneste tot din sold.

| MadalinFLR a răspuns:

laughing ce coincidenta, eu am aceeasi problema la ambii genunchi big grin dar la mine este de vreo 2-3 ani.Pe mine nu m-a afectat cu nimic doar ca si la mine de fie care data cand indoi genunchii "troznesc" happy

| adrili10 explică (pentru MadalinFLR):

Mie imi trozneste piciorul drept din sold.