| Roxana19928 a întrebat:

Am o problema cu dintii, adica, ii am pe toti dar stiti ca lang cei doi dinti de sus sunt in fiecare parte ati 2 dinti si dupa caninii, intr-o parte mie mi-a crescut direct caninul ci nu si dintele de dinaintea lui, si dupa maselele, e ciudat adica e direct doar caninul dupa dintii aia doi din fata si maselele dupa, mai are cineva parte de asa ceva? Dau funda, si care ar putea fi cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Esti vampir sau descendent a lui Dracula? happy

Lasand gluma, fiecare persoana are forma si distributia proprie a danturii, asemanator amprentelor.
E particularitatea ta, semnul tau distinctiv.
Pana nu te dor, sa nu te doara nici capul pentru ele!winking

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci o radiografie panoramică şi un consult stomatologic cât şi o vizită la un ortodont.
Pa, pa.