| Batmanuel a întrebat:

am o problema cu ochiul stang in sensul ca atunci cand deschid ochiul pleoapa nu se retracteaza de tot trebuie sa fortez putin sa se deschida de tot, problema nu e serioasa in sensul ca pot deschide ochiul doar ma jeneaza putin, cand ridic putin spranceaza ochiul se retracteaza usor, sa fie din cauza ca eu stau tot timpul incruntat si sa se fi lasat spranceana mai jos si sa nu dea voie ochiului sa se deschida corect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Am patit si eu la fel, dar in timp s-a rezolvat de la sine. Aveam impresia ca pleoapa se intoarce invers sub ochi.Si tot cam in acelasi timp m-i se "zbateau" pleoapele.La mine e posibil sa fii fosta asta problema.
Ori era pe sistem nervos, ori pe obosealahappy.
Ca sfat asa, pentru ochi e buna luteina si vitamina A

| Batmanuel explică:

Da si mie mi se zbatea ochiul, si in ultima perioada am fost stresat/nervos/suparat am dormit mai putin si sunt putin depresiv