| hrdgrl a întrebat:

Am avut probleme in trecut cu ochiul stâng, la vedere, avusem cataracta si de la atatea operații pleoapa mi s-a lăsat mai in jos. Cand eram micuța am purtat plasture pe ochiul drept ca sa forțez Mușchii de la ochiul stang sa se ridice dar nu cred ca a fost de ajuns pentru ca inca se vede putin. Vreun sfat?happy Inafara de chirurgul estetician pentru ca nu am nicio șansa sa i conving pe ai mei sa imi faca o asa operație, plus daca da greși? In fine. Vreun sfat sau ceva remedii naturale? Ar trebui sa mai port plasturele pe ochiul drept? Sa vedem ce se întâmpla? Am fost la doctor dar a spus ca nu ar mai trebui sa port acel plasture... ajutor. Ma urasc din cauza asta si nu ies bine in nici o poza din cauza ca se vede acest defect la ochi...

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la uin oftalmolog bun, el te va ajuta sa gasesti o solutie sa nu mai fie asa de evidenta problema.

| hrdgrl explică (pentru MihaiNicu23):

Pai am fost... dar o zis ca nu s ar mai poate face nimic :/