| Denehurqueen a întrebat:

Bună, TPU. Am o problemă. De aproape o săptămână, am amigdalită, dar doar în partea stângă a gâtului şi asta din cauză că m-a tras curentul. Când beau apă, sau orice fel de lichid, îmi iese pe căile nazale şi asta îmi provoacă dureri mari şi oarecum greaţă, am o fobie pentru a vomita. Îmi puteţi da un sfat? Cum aş putea să înghit lichide? Sunt extrem de deshidratată. Iau pastile [antibiotic] Ospen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sanzi2002 a răspuns:

Du-te la medic.

| Denehurqueen explică (pentru Sanzi2002):

Am fost, de aia iau acum antibiotic.