| princesshope a întrebat:

Buna TPU.Am o problema.
De cateva zile mi sa infundat urechea stanga si ma incomodeaza mult. Din cate am citit pe internet cred ca este vorba de ceara acumulata in ureche si trebuie mers la un doctor.
Daca merg la doctor imi va face spalatura auriculara?
Cred ca da.Am 11 ani si mi-e frica.Cu ce iti face spalatura si doare? Dureaza mult? dar mai important ziceti-mi cum se face si daca doare?
Dau funda si puncte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Si eu am avut problema aceasta.Foloseste ceva timp AudiSpray.Il gasesti in farmacii.Pe mine m-a ajutat(nu de la inceput, dar in timp da). Acum nu mai am probleme.
http://static.cauti.ro/......_515_2.jpg
Succes!

| iNs a răspuns:

Salut! Am avut si eu o problema asemanatoare la ambele urechi. Mi s-au infundat si nu imi dadeam seama cat de tare vorbeam, dar pe cei din jurul meu ii auzeam.Eu mi-am pus vata in ureche si niste picaturi, iar in 3 zile urechile mele si-au revenit.Acum nu stiu daca e aceeasi problema si la tine. Te sfatuiesc cu mare placere sa mergi la doctor. El stie cel mai bine ce trebuie sa faci.Nu iti fie frica o sa treci si peste asta.Bafta te incurajez!