| vicky2002 a întrebat:

Stie cineva cat dureaza procedura de spalatura auriculara?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 minute.Acolo au deja solutia incalzita la temperatura corpului.Doar cat te asezi, iti introduce seringa aceea special pentru spalaturi.Trebuie sa deschizi doar un pic gura, astfel incat canalul sa fie in repaos. Face asta de doar doua ori sau trei ori pentru o ureche. 10, maxim 15 minute.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cateva ceasuri. Documenteaza-te pe aici:
http://1bmedical.blogspot.ro/2013/02/spalatura-auriculara.html

| vicky2002 explică (pentru Salontanul):

O cautare pe google si eu stiu sa fac... Multumesc. Am nevoie de un raspuns de la o persoana care chiar stie.

| Salontanul a răspuns (pentru vicky2002):

Foarte bine! Ca sa stiu alta data sa nu-ti mai raspund.