| Alxx16 a întrebat:

Buna TPU, am o problema de inaltime si de dezvoltare, am 16 ani 60 kg cam 1, 73 si arat ca un copil de 13 ani, nu stiu ce sa mai fac, daca ma intreaba cineva cati ani an si eu le spun ca am 16 fac o fata ciudata si nu ma cred, ar trebui consult un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai exact inaltimea mea, iar la varsta ta am avut 60-65 Kg, aproape pana la 30 ani.
Dupa 30 ani am mai luat greutate (inca 20).

| Simpatic a răspuns:

Conform indicelui IMC ai masa corporala NORMALA
te inteleg insa ca te simti a fi slab, dar nu pare o problema medicala aici!
ai doar 16 ani, este timp sa te ingrasi!

| siriusblack98 a răspuns:

Nu ai nici un fel de problema, stai linistit. O sa te ajute mai tarziu in viata faptul ca arati mai tanarwinking Aici este chestie de genetic si nu poate fi controlata.

| Anonimboy111 a răspuns:

Sa faci laba

| Alxx16 explică (pentru Anonimboy111):

Fac si eu o data de doua ori pe saptamana ca un adolescent normal

| Anonimboy111 a răspuns (pentru Alxx16):

Bun,creste la 4-5-6 pe saptamana si te ajuta la dezvoltare(pe mine m-a ajutat)

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Cam aia e inaltimea medie la barbati, problema ta nu e inaltimea, esti doar slabut.

| PpyuiCornelyaa a răspuns:

Nu e o problema. Ai timp sa te dezvolți pe parcursul vieții.