| Alin_Vasilescu_1988 a întrebat:

Am o problema de sănătate cu care ma confrunt de câteva zile:după o masă copioasă de revelion și câteva pahare de vin am început sa ma simt rău în 1 seara în sensul ca aveam o stare de greață și dureri de mica intensitate în partea dreapta! Ulterior am luat legătura cu o cunoștință care e farmacista și mi-a dat niște medicamente susținând ca am obosit bila(în trecut în urma unor analize am aflat ca am bila leneșă)! Durerile au dispărut însă starea de greață persistă (deși nu vomit). Ce ma sfătuiți(mâine se întoarce doctorul meu de familie și m-am decis să-mi fac un ecograf). Ce alta problema ar putea fi? Va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Henrypericolpublic a răspuns:

Ai mâncat prea mult și fierea nu poate duce.Trebuie sa o lași ușor cu tot, cu sucul cu alcoolul și cu mâncarea. Și sa ții un mic regim.Medicamente Îți va recomanda doctorul tău.