| gabortereza a întrebat:

Buna TPU Am o problema de sanatate de Aproximativ un an de zile te rog Sfatuieste-ma sufar de o insomnie Grava nu pot dormi nici ziua nici naptea si nu am pofta de mancare Am slabit foarte tare si ma simt fara putere am fost si la spitalul Obregia si mi-a dat niste pastile de somn insa ale m-au ajutat prea putin ce pot face in situatia asta? vreau sa mananc mi-e foame dar nu pot manca te rog ajuta-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Ar putea fi mai multe probleme. Ai primit vreun diagnostic la Obregia? Cred ca insomnia este mai mult o problema secundara din ce descrii. Ar putea fi o tulburare de alimentatie. Emotional cum te simti? Ce spui tu ar putea fi si o depresie, dar nu neaparat. Este nevoie de mai multe informatii si de diagnosticul unui specialist. La doctorul de familie ai fost? Dupa parerea mea, din ce descrii si ce ti s-a dat, imi suna ca ai nevoie de o a doua opinie a unui alt doctor. Ai nevoie de un diagnostic, nu doar de un somnifer, acela nu iti va rezolva problemele.

| PsychologistT a răspuns:

Sa nu cumva sa suferi de anorexie, du-te si fa-ti niste analize.

Răspuns utilizator avertizat