| Equinoxeth a întrebat:

Am o problemă destul de gravă. De 3-4 ani mi se blochează mușchii și nu mai pot merge ( nici 300 m), mă dor foarte tare și oasele. Am fost la zeci de medici și am facut analize complete și radiografii, au ieșit toate bune. Medicii au spus că apar din cauza greutății, dar eram slăbuță când au apărut ( 165 cm și 53 kg). Tin să menționez că am o alimentație sănătoasă. Aveți idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa de activitate fizica! Nu conteaza ca erai slabuta, sau grasuta, lispa activitati fizice blocheaza muschii si articulatiile.
Ia niste suplimente cu turmeric si omega 3, de 2 ori pe zi si intr-o saptamana ar trebui sa-ti cedeze inflamatia si durerea.
Tratamentuls e face intre 3 luni si 6 luni, depinzand de gravitatea inflamatiei.

| Equinoxeth explică (pentru Violleta2022):

Fac sport destul de ok. Merg cu bicicleta peste 60 de minute pe zi, alerg tot pe atat si fac si stretching.In legatura cu acele suplimente, am sa le incerc. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Mai multa miscare, exercitii, mersul cu bicicleta si iti vei reveni, corpul are nevoie de mult mai multa miscare