| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema.Din luna mai nu mi-a venit menstruatia.am facut 3 teste de sarcina diferite si nu sunt insarcinata.problema este alta de aproximativ 2 saptamani am inceput un regim mananc regulat ma hidratez etc dar dupa fiecare masa vomit tot ce am mancat nu am dureri nu nimic mai am momente cand sunt slabita.si ceea ce am impresia ca halucinez si vorbesc fara noima.Ai mei tot au impresia ca am ramas insarcinata dar nu am nici unu din simptomele de sarcina.pur si simplu dau la boboci incontinuu dupa ce mananc.de exemplu am mancat aseara un iaurt..si imi venea sa vomit nu am vomitat atunci si am vomitat azi de dimineata ce am mancat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xmadutssu a răspuns:

Du-te la medicul ginecolog.aceeasi chestie am patit si eu cand aveam 15 ani, fiind virgina pe atunci nu mi-am facut griji ca pot ramane insarcinata.cand mi-am facut o ecografie, am descoperit ca am cistita si un chist ovarian de 6 cm pe ovarul stang, au trecut doi ani de atunci si dupa ce am luat tratament, am scapat de acel chist si nu mai am nicio problema.eu te sfatuiesc sa mergi la medic si sa iti faci o ecografie totala care costa 50 de lei.:*sanatate multa iti doresc!:*

| XxXxyuukixXxX a răspuns (pentru xmadutssu):

Merci chestia este ca si la mine acum 7 ani cand aveam cam 11 ani pe atunci aveam 2 chisturi pe ambele ovare...de 2 cm am luat tratament si pentru chisturi si pentru glanda (teroida) dar nu sunt sigura daca au disparut total. oricum Merci inca o data am sa incerc :*

2 răspunsuri:
| xmadutssu a răspuns:

Te rog da-mi add pe messenger x.maduts@yahoo.com sa mai vorbim.