| mihaamihaa98 a întrebat:

Am o problema. Mai mereu amețesc si vad negru in fata ochilor! Dar nu dureaza mult vreo 5 -6 secunde. Oare am ceva grav? Mentionez ca am 14 ani. M-am gandit ca am lipsa de calciu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Monique27 a răspuns:

Acelasi lucru mi se intampla si mie, tot 14 ani am si eu.Doctorul meu de familie a spus ca este vorba despre anemie(lipsa de calciu, fier si magneziu). Totusi mergi si fa niste anlaize pentru a fi mai sigura.Nu lua pastiel singura pentru ca e posibil sa nu fie vorba despre acelasi lucru. Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Salut asa patesc si eu dar mai rar de obicei se intampla cand ma ridic brusc din pat consum mai frecvent lapte de vaca care are surse de calciu si nu mi s-a mai intamplat de multwinking consuma alimente cu calciu si sper sa ti se remedieze problemahappy

| JASMYNA88 a răspuns:

Toata lumea pateste asta cand se ridica brusc dintr-un loc. nu e anemie, nu e lipsa de nimic, e vorba ca sangele stangneaza mai mult intr-un loc atunci cand stai jos si cand te ridici brusc ii o vreme sa ajunga la creier. si poate nici nu ai mancat destul in zilele astea...

| swagMeOutBitch a răspuns:

Mai mereu se intampla asa cand te ridici brusc..Nu iti face griji este din cauza calduriiwinking

| badboy18 a răspuns:

Cel mai probabil lipsa de calciu INSA trebuie sa mergi neaparat la medicul de familie sa vezi ce iti spune!

| pisikutzza22 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si te va trimite sa faci analize de sange (gratuit) si vei afla exact care este problema.nu-ti neglija sanatatea si nu lua medicamente dupa ureche

| Irinuca17 a răspuns:

Este vorba despre anemie...