Întrebare recomandată | AkaneHanda a întrebat:

Am o problema.Nu pot dormi noaptea, ma culc de exemplu la ora 22-23 si ma trezesc la 2-4 dimineata, apoi pe la ora 6-7-8 adorm si ma trezesc la ora 15.Cred ca mi-am dereglat programul.
Ce pot sa fac sa nu ma mai trezesc noaptea?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xDiana a răspuns:

Nu e cine stie ce...si eu mi-am dereglat programul..adorm la 5-6-7 dimineata si ma trezesc la 6-7 seara.Incearca sa stai toata ziua treaza, astfel seara o sa fi foarte obosita si vei adormi la o ora normala, si automat te vei trezi mai devreme si daca stai iar toata ziua treaza iar vei adormi cand trebuie si tot asa. Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Stai treaza o noapte si dupa te culci la o ora normala.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Putin aer curat inainte de somn,o bautura calda, te pot ajuta.Iar daca te trezesti, bea un ceai cald sau putin lapte, si pune-te inapoi, fara sa faci altceva(sa deschizi tv.sau net-ul).

| Adella92 a răspuns:

Incearca sa-ti ocupi timpul ziua sa nu mai dormi pe timp de zi, seara culcate pe la 22-00 si daca ziua nu mai dormi automat iti vei regla programul. si eu patisem la fel zilele trecute insa acum am reusit sa-mi reglez programul

| shutup13 a răspuns:

Incerca sa te obosesti mai mult dar nu prea mult fizic pentru ca vei adormi mai repede si noaptea poate ca nu o sa te mai trezesti pentru ca vei fi prea obosita
inerca si vezi daca am dreptate
mult noroc!