| AdkVodka a întrebat:

Buna TPU.Am si eu nevoie de ajutor niste tratamente naturiste.Nu vreau sa iau pastile ca nu le suport adica organismul meu nu le accepta le vars dupa aia.Am auzit si am facut, o baie fierbinte si dupa m-am bagat in pat si am lasat sa transpir. Ce ziceti este bine ceea ce fac? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu avem datele problemei!

| Miez a răspuns:

In caz de raceala? ce faci este bine. Numai ca nu trebuie sa faci asta zilnic. In schimb iti poate face cineva o frectie cu Carmol sau Spirt, te infofolesti fff bine in plapuma si stai acolo pana transpiri. da nu iesi imediat cum ai transpirat. Stai putin timp acolo. dupa de schimbi, bei un ceai(ceai facut in casa nu cumparat) si dupa cateva zile o sa te simiti mai bine

Este recomandat sa faci o plimbare scurta pe afara. sa nu stai numai in casa deoarece nu este bine. Germenii, bacteriile, etc, iubesc mediul cald. Este propice dezvoltarii. asa ca nu faci bine daca stai numia in casa. 10 minute o plimbare in aer liber nu strica.

Si faza cu baia fierbinte... ai grija sa nu stai prea mult in baie, sa te usuci bine dupa si sa nu o faci prea des ca dupa aia faci mai rau.