| AndreiDns a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor de la cei care cunosc foarte bine genul asta de lucruri. Iubita mea spune ca a fost virgina, dar eu nu prea cred, din ce am auzit eu, sunt extrem de strâmte virginele, iar ea nu prea a fost, era strâmtă doar acolo puțin la început (pana a intrat doar capul) dar după, când a intrat toată, zici ca am intrat direct in... găleata, ce găleata, piscina direct, lac, Marea Neagra. Nu exagerez. Adica am făcut sex cu fete care nu erau virgine și erau de 15 ori mai strâmte decât ea. Nu a curs sânge, (dar știu ca nu trebuie neaparat sa curgă, nu se întâmpla la toate fetele) o durea f tare la început pana a intrat, după i-am zis eu sa se pună peste mine ca sa fie mai ușor, i-am bagat-o pe toată și nu mai avea nimic, spunea ca încă o doare dar nu așa rau (probabil și din cauza ca se mai udase) dar nu simteam nimic, zici ca dădeam in gol sad i-am dat așa vreo 10 minute și am pus-o capra, parca și mai larga era, dădeam in gol, m -am chinuit o jum de ora sau chiar mai mult pana mi-am dat drumul. După m-am îmbrăcat și cand m-am dus la baie am observat ca aveam pe penis și pe chiloți un lichid roz deschis, se poate sa fi fost gen de la menstruatia trecută sa fi rămas pe acolo prin vagin puțin sânge? Virgina nu cred ca a fost, ce naiba, e f larga... următoarele contacte sexuale au durut-o la început pana a intrat la fel ca prima data ..De fiecare data când facem sex transpir tot și îmi dau drumul f greu pentru ca nu simt nimic, uneori chiar nu pot sa-mi dau deloc, dacă fără prezervativ nu simt nimic, când mai pun și ăla e jale. Credeți ca a fost virgina sau nu? Eu i-am zis sa-mi recunoască dacă a mințit, ca nu o las eu pentru asta și i-am zis inainte sa facem sex ca nu ar fi o problema dacă e sau nu virgina, chiar nu-mi pasa, deci nu ar fi avut niciun motiv sa ma minta dar totuși. Nu știu ce sa cred. Nu vreau sa înțelegeți greșit, nu o judec, n-am nicio treaba dar nu suport minciuna și pentru mine mai grav ar fi faptul ca a mințit.Și alta întrebare; de ce e așa larga? Mulțumesc

10 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Îmi pare rău să îți spun asta, dar de ce sa nu fiu sincera la naiba. Mi-am. Mințit 2 foști ca am fost virgina (când eram mai tinerica, acum nu mai gândesc la fel)
Am recurs la tertipuri josnice, nu voiam sa o fac când eram pe stop pentru ca atunci ești mult mai larga și doar Sângele nu e suficient. Doar m-am tăiat cu lama în zona aia pana sa vadă ei, ca sa am și o dovada. Da, voiam sa fiu considerata o virgina, ca sa fiu tratata ca și când as fi fost doar a lor, voiam sa ma simt speciala, voiam sa le dau un boost de șelf esteem..ca partenerii sa aibă mai multa siguranță în ei. Unul avea 18 ani iar celalalt avea 36. Cel de 36 s-a prins, nu mi-a zis ca sunt găleată dar mi-a zis ca ar fi trebuit sa ma mulez după el și ca nu se simte ca și când mi am început viata sexuala cu el. Nu i am recunoscut niciodată. Și ba da, cam în toate situațiile trebuie sa apară sângele, nu exista ca aia are nu știu ce mușchi, ca blah blah. Astea sunt doar scuze inventate de alte femei care au făcut același lucru pe care l am făcut și eu. Plus mai am prietene care și au mințit iubiții in halul asta la fel. Aveam 19-20 în perioada aceea, deci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Himenul se rupe la intrare, de aceea a intrat greu. Sângele îl avea de la dezvirginare. Că o virgină e strâmtă în interior e legendă urbană.

| AndreiDns explică (pentru sadrian46):

Cum Adica, virginele nu sunt strâmte? Atunci de ce toată lumea spune asta, și toți prietenii mei au spus ca ei când au făcut o cu o fata virgina, se simțea foarte strâmtă, atât de strâmtă încât ii durea pe ei...

| sadrian46 a răspuns (pentru AndreiDns):

Întreabă-i pe ei de ce spun așa. Nu sunt toate așa. Unele au himen elastic, nici măcar nu se rupe, și nici nu curge sânge.

| Dana2103 a răspuns:

Vaginul are capacitatea de a se contracta in timp, mai ales cu exercitii, experimentatulewinking
Si o femeie care naste natural isi revine.

| Dana2103 a răspuns:

O fi avand himen elastic, poate de la mastur bare ea l a mai distrus. Nu inseamna ca n a fost virgina. Asta un medic cred ca stie mai bine ca tine

| MPersephone a răspuns:

Organele masculine genitale nu vin in diferite marimi? Crezi ca vaginurile nu-s tot asa?
Serios, e foarte stupid ca nu te-ai gandit la asta. E clar ca cei 10 cm ai tai au intrat intr-un vaginde dimensiuni mai mari. Crede-ma, chiar si daca ar fi avut relatii din timp, oricum nu ai simti, e un mit, vaginul ramane la fel.

| Dana2103 a răspuns (pentru MPersephone):

laughing))) ce i ai zis o

| AndreiDns explică (pentru MPersephone):

Am 17 cm, știu ca nu este mare dar nici 10 cm, ca atunci înțelegeam de ce se simte așa big grin

| Peachdelight a răspuns:

Vaginul nu se "lărgește" din cauza ca a avut mulți parteneri. Vaginul are musculatura, probabil prietena ta nu ii are atât de bine lucrați. Sunt exerciții pe care le poate face pentru ai întări. Nu exista sa ii fi rămas "sânge prin vagin" după menstruație la n zile distanță. Așa ca fa bine și credeți iubita, e foarte urat sa o desconsideri.
PS: in termeni medicali exista vagin scurt și vagin lung.

Plus ca exista probabilitatea sa nu fiti compatibili sexualhappy poate nici ceea ce ai tu nu te ajuta încât sa simți ceva.