| Annnonimm a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de niste sfaturi.
De ceva vreme observam niste vanatai pe picioare si nu imi aminteam sa ma fi lovit si am inceput sa caut pe internet sa vad care ar fi cauzele si de cand am observat ca si in leucemii apar am inceput sa fiu paranoica si sa imi fie frica zi de zi ca as putea avea aceasta boala.
Am facut analize de sange acum 1 luna si medicul a spus ca sunt bine (nu i-am zis de vanatai) pentru ca o perioada nu le-am mai avut.
Acum insa imi este in continuare frica si imi vine sa fac alaizele iar si iar si ma uit in fiecare zi pe picioare sa vad daca am vanatai sau ceva, sufar de ipohondrie.
Va rog imi puteti da un sfat cum as putea sa scap de aceasta teama?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NgrMdx a răspuns:

Nu ar trebui sa te ingrijorezi.Atata timp cat analizele ti-au iesit bine, e in regula.Chiar daca nu i-ai spus medicului de vanatai, daca aveai ceva sigur iesea la analize.Cine stie..si eu am uneori rani sau vanatai pe care nu stiu de unde le am, dar cine stie...te poti lovi fara sa-ti dai seama.Nu ar trebui sa te ingrijorezi.Dar daca totusi vrei sa scapi de orice teama, mai fa-ti o data analizele.Asa vei scapa de toate indoielile happy