| LoveMusic14 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai intima. Cand incepe PUSEUL de crestere la fete adolescente. Adica cand incep sa sa CREASCA IN INALTIME? Incepe cand le cine menstruatia sau pana sa le vina menstruatia? Va rog fara jigniri sau comentari urate vreau asutorul vostru. Ofer funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cresterea in inaltime NU are legatura cu menstruatia, ci cu varsta. la fete, puseul de crestere trebuie sa se termine inainte de 16 ani

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată crește și se dezvoltă până la 16-17 ani!
Pa, pa.

| Felys a răspuns:

Nu exista un anume moment, toata lumea creste treptat, numai ca fetele pana pe la 15 ani pe cand baieti cresc pana pe la 20, nu are legatura cu menstruatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Intre 11-17 ani te dezvolti si cresti.
Menstruatia poate sa apara oricand intre varsta de 11-16 ani.
Te pup.

| VladArtilerieGrea a răspuns:

Pana le vine menstruatia... cresc pana la 16 ani, si se opresc. Funda? happy

| suntserios a răspuns (pentru VladArtilerieGrea):

Nu are absolut nicio treaba crestera cu menstruatia.

| VladArtilerieGrea a răspuns (pentru suntserios):

Am spus eu ca are? laughing